Jaunā Gaita nr. 50, 1964. gadā
vēstules tev jauna gaita
JG redakcijai:
Redzu, ka Jūs esat sākuši ievazāt eksistenciālismu latviešu rakstos. Jums vajadzēja zināt, ka mēs esam zemnieku tauta, un mums vajadzīga zemnieku kultūra.
JG redakcijai:
Labas prozas jums tik un tā nav. Vai tad nebūtu labāk, ja blakus Dunsdorfa monumentālajiem vēstures sējumiem rastos arī mūsu stulbuma vēsture, kaut vai īsvēsture.
Vēstures cienītājs
JG redakcijai:
Es protestēju, ka mans skolotājs liepājnieks Hugo Kaupmanis rādīts jūsu žurnāla 42. numurā ūdenī, bet es kas piederu dziļūdens sporta klubam ne. Lai viņš peldas literātūras dziļumos, kamēr pārtop. Pievienoju savu foto.
Verners. Skābe, Perth W.A.
Redakcijas paskaidrojums: Redakcija atvainojas, ka tā pazaudējusi fotogrāfiju, kuŗā V. Skābe bija redzams ūdenslīdēju tērpā. Iespējams, ka vainīgs komūnistu pirksts.
JG redakcijai:
Dr. A. Karps laikrakstā Laiks devis plašu ieskatu vispārējā kultūras un civilizācijas attīstības vēsturē. Pievēršoties latviešu sektoram, viņš paskaidrojis, ka senās latvietes tipu atspoguļo tautas dainas. Kristīgā ticība ienesusi jaunu skatījumu, kad sieviete uzlūkota par visa ļaunuma sakni. Vidus laikos tā bijusi kārdinātāja, pavedēja un ragana un tad sievietēm bijušas tikai četras iespējas: būt bērnu mātei, mūķenei, prostitūtai vai raganai.
Cik iespēju sievietei ir tagad? Ja nesaņemšu atbildi uz savu jautājumu, vai arī, ja jūsu atbilde būs Maskavai tīkamā virzienā, tad atteikšu savu abonementu.
Anna Upīte
Redaktoru kungi!
Paldies par JG 49. numuru. Nepatika vienīgi 2 lietas. Vispirms bilde ar labības statiņiem žurnāla sākumā. Bilde jau kā bilde laba, bet rugāji tā kā izplūkāti, taisni izskatās, it kā tur būtu pāri gājis krievu kombainis. No koeksistences viedokļa nu gan tādus Latvijas skatus nevajadzētu publicēt. Otra lieta raksts par Latvijas ezeriem. Pēc tā izlasīšanas jutos, it kā man vajadzētu skriet uz Lubānas ezeru pīlēs. Mans ieteikums tā par Latviju nerakstīt. Labāk to darīt sausi un klišejiski. Citādi vēl patiešām jaunie latvieši gribēs braukt skatīties šo brīnumzemi.
Acīgs tautietis, Toronto